Florbal je ve spoustě věcí podobný hokeji, má však několik zásadních odlišností, které z něj dělají přeci jen dostupnější sport pro lidi trávící sportem třeba jen pár volných večerů do měsíce. Největším rozdílem je výměna ledové plochy za jakoukoli velkou halu či tělocvičnu a s tím spojená výměna bruslí za obyčejné sálové boty. Zůstává ale kolektivním sportem (ideální počet hráčů je 5 v poli + brankář), a tak si ho můžete zahrát s partou přátel, s kolegy z práce nebo ho doporučit vašemu dítěti.
Co k hraní potřebuji?
Stejně jako u hokeje, základním vybavením pro hraní florbalu jsou hole a míček. Obojí se dá snadno zakoupit v jakémkoli sportovním obchodě ve vašem okolí, a i na internetu se dá najít spousta obchodů se specializací na tento sport. Pozornost je třeba věnovat hlavně holi, která by měla mít správnou výšku k vaší postavě a čepel by při jejím držení měla být zakřivena směrem od vás, aby správně vedla míček při vašem pohybu. Pokud začínáte, je dobré nechat si s výběrem té správné od někoho poradit. Dále už potřebujete jen klasické sálové vybavení, jako je pohodlné tričko, kraťasy, sálová obuv,…
Zvláštní kapitola se dá věnovat výstroji pro brankáře, brankář se sice dá lehce nahradit dalším hráčem v poli, ale pokud se chystáte věnovat florbalu na profesionálnější úrovni, určitě se s ní brzy setkáte. Velmi důležitá je brankářská maska na hlavu a výstroj na celé tělo. Podle potřeby můžete dokoupit i chrániče.
Co dál, když jsem připraven?
Hrát můžete v jakékoli tělocvičně s hřištěm, jediné další potřebné pomůcky jsou florbalové brány. V posledních letech se florbal u nás těší stále rostoucí popularitě, pokud tedy hledáte spoluhráče, určitě o ně nebude nouze. Je to taktéž ideální aktivita pro vaše dítě, které se může při této hře naučit lásce ke sportu a k aktivnímu pohybu. Florbalových klubů je v česku k nalezení opravdu hodně a nabízí široké možnosti od hraní „na relax“, přes pravidelné týdenní hraní až po profesionální přípravu.